• Bilgisayarlı Tomografi(B.T.) ve Manyetik Rezonans(M.R.G.)

  Hastanemiz Tomografi ve Manyetik Rezonans (MR) Ünitesinde Son Sistem Cihazlarımızla hizmet verilmektedir. Oku...
 • Obezite nedir ?

  Obezite ile ilgili bilmemiz gerekenler... Oku...
 • Diyaliz Ünitesi

  Hastanemiz Diyaliz Ünitesinde Son Sistem Cihazlarımızla Hizmet Verilmektedir... Oku...
 • Merkezi Hekim Randevu Sistemi

  MHRS Randevu Al.. Oku...
 • Tuza Dikkat Haftası

  Sağlığınız İçin Daha Az Tuz Tüketin! Oku...
 • E-Nabız Nedir?

  Kişisel Sağlık Sistemi Hakkında Merak Ettikleriniz İçin Tıklayınız... Oku...
 • TEŞHİSLE İLİŞKİLİ GRUPLAR

  TİG (DRG) NEDİR ? Oku...
 • ORGAN BAĞIŞI

  Bağışlanan her organ, Filizlenen bir hayattır... Oku...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

 

 

 


                                        

Op.Dr. Ahmet DEMİRCAN

Sağlık Bakanı

 

 

Dr. Sinan BAHÇACI

Mersin İl Sağlık Müdürü

Hizmetlerimiz

Güvenlik personelimiz sizler için 24 saat hizmet vermektedir.. Güvenliğiniz açısından hastanemiz kameralı sistemle sürekli olarak izlem altındadır. İhtiyaç duyduğunuzda size en yakın güvenlik personelimize ulaşabilirsiniz.

----------------------------------------------

 

Hastanemizde verilen hizmetler ve Hasta hizmetleri ve Sağlık Otelciliği ile ilgili her türlü bilgi ve yönlendirme için, danışmamız size yardımcı olacaktır. Görevlilere dahili 114 ve 116 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

----------------------------------------------

 

Hastanemizde hasta iletişim birimimiz sizlere hizmet vermektedir. Hasta hakları ile ilgili destek almak için, hasta iletişim birimimize başvurabilir ya da 814 88 80 numaralı telefondan 132 ‘yi tuşlayabilirsiniz. Ayrıca Şikâyet ya da önerilerinizi şikâyet ve öneri kutularına atabilirsiniz .

----------------------------------------------

 

Danışma, Karşılama ve Yönlendirme Hizmetinde çalışan personellerimiz sizlerin poliklinik, yatış ve diğer hizmetlerimize ulaşmanız noktasında gerektiğinde refakat ederek hizmet vermektedir.
 

   

  

 

BİLGİ İŞLEM MERKEZİ

 

M.Serdar ŞEN 

Bilgi İşlem Sorumlusu


3

M.Ertuğ SİNANOĞLU

                                  Bilgi İşlem Sistem Sorumlusu                               

 

 

4

Erdem AYDOĞDU

Bilgi İşlem Donanım Sorumlusu

 

 

BİLGİ İŞLEM MERKEZİ

 

Bilgi işlem hazırladığı teknik alt yapı ve hizmetler ile tüm verilerin saklanması güvenliği ve ihtiyaç olduğu durumlarda kullanılması ve bunlardan istatistik ve raporların çıkarılmasında ilk sırada görev alır. Hastanemizde sağlık hizmetlerinin sunumu, hastanın hastaneye müracaatıyla başlayıp, tetkik ve tedavi sürecine, oradan da sunulan sağlık hizmeti bedelinin direkt veya sosyal güvenlik kurumları aracılığıyla ödenmesine kadar içinde birçok aşamayı barındıran itina ile çalışılması gereken çok geniş kapsamlı bir süreçtir.

 

İnsan hayatının temel gayesi olan sağlığın korunması ve sağlıklı bir yaşamın daimi kılınması için vazgeçilmez kurumlar olan hastanelerde verilen sağlık hizmetlerinde kaliteyi standardını en yüksek seviyeye çıkarabilmek hata oranını en alt seviyeye çekmek ve maliyetleri makul seviyelerde tutabilmek açısından bilgi işlem merkezi büyük önem teşkil etmektedir.

 

Hastanelerde sunulan hizmetin kalitesinin artırılmasının yanında, hizmetin aksamadan sürdürebilmesi için kurum dâhilinde düzgün işleyen entegre bir sistemin mevcudiyeti ile mümkündür.

 

Anamur Devlet Hastanesi Bilgi İşlem Merkezi olarak Tıbbi, İdari ve Finansal bilgileri kapsayan hizmetlerin günümüz ileri teknolojilerinin ışığında sürekli geliştirerek vermekteyiz.

 

Bugün hastanemizin; Danışma, Randevu İşlemleri, Hasta Kayıt/Kabul ,Vezne , Acil Servis , Poliklinik/Klinik , Laboratuvar , Ameliyathane , Eczane , Sağlık Kurulu , İstatistik ve Resmi Rapor İşlemleri , Döner Sermaye , Faturalama , Muhasebe , Ayniyat İşlemleri , Personel İşlemleri , Kan Merkezi gibi bir çok birimde kullanılan işlevsel modüllerle hastalarımıza en iyi hizmeti , 24 saat kesintisiz olarak vermekteyiz.

 

Bilgi İşlem Merkezi, Bilgi İşlem Sorumluları ve Bilgi İşlem Operatörlerinden oluşmaktadır.

 

POLİKLİNİKLERDE BİLGİ İŞLEM

 

Bilgi işlem operatörü, muayene için gelen hastaların sağlık güvencesine göre provizyon alır, alınan provizyon numarasını sisteme kaydeder.Sadece resmi hastalardan sevk kâğıdı alır. Sevk kâğıdını bilgi işlem operatörü kontrol eder. İlk defa hastaneye müracaat ediyorsa kimlik bilgileri, hangi sosyal güvenlik kurumuna bağlı olduğu, T.C. kimlik numarası vs. istenen bilgileri bilgisayara kayıt eder. Bilgisayar kayıt numarasını hastanın sağlık karnesinin üzerine yazar.Poliklinikte muayenesi yapılan hastanın, doktorun istemiş olduğu tüm tahlil ve yapılan tedavileri bilgisayara girişini yapar, tahlil evraklarının üzerine bilgisayarın verdiği protokolü yazarak İşlenmiştir kaşesini basar.Muayene sonunda evrakları kontrol eder ve Faturalama birimine teslim eder.

 

   

Doç.Dr. Furkan Erol KARABEKMEZ

Kamu Hastaneleri Genel Müdürü

 

 

         

        Op.Dr.Hasan ÖZKAN

         Hastane Yöneticisi

 

labs-over

mhrs1-over

 

 

  

   

Çevrimiçi

44 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

120220
BugünBugün25
DünDün215
Bu HaftaBu Hafta1155
Bu AyBu Ay4057
ToplamToplam120220