• Bilgisayarlı Tomografi(B.T.) ve Manyetik Rezonans(M.R.G.)

  Hastanemiz Tomografi ve Manyetik Rezonans (MR) Ünitesinde Son Sistem Cihazlarımızla hizmet verilmektedir. Oku...
 • Obezite nedir ?

  Obezite ile ilgili bilmemiz gerekenler... Oku...
 • Diyaliz Ünitesi

  Hastanemiz Diyaliz Ünitesinde Son Sistem Cihazlarımızla Hizmet Verilmektedir... Oku...
 • Merkezi Hekim Randevu Sistemi

  MHRS Randevu Al.. Oku...
 • Tuza Dikkat Haftası

  Sağlığınız İçin Daha Az Tuz Tüketin! Oku...
 • E-Nabız Nedir?

  Kişisel Sağlık Sistemi Hakkında Merak Ettikleriniz İçin Tıklayınız... Oku...
 • TEŞHİSLE İLİŞKİLİ GRUPLAR

  TİG (DRG) NEDİR ? Oku...
 • ORGAN BAĞIŞI

  Bağışlanan her organ, Filizlenen bir hayattır... Oku...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

 

 

 


                                        

Op.Dr. Ahmet DEMİRCAN

Sağlık Bakanı

 

 

Dr. Sinan BAHÇACI

Mersin İl Sağlık Müdürü

Hizmetlerimiz

Güvenlik personelimiz sizler için 24 saat hizmet vermektedir.. Güvenliğiniz açısından hastanemiz kameralı sistemle sürekli olarak izlem altındadır. İhtiyaç duyduğunuzda size en yakın güvenlik personelimize ulaşabilirsiniz.

----------------------------------------------

 

Hastanemizde verilen hizmetler ve Hasta hizmetleri ve Sağlık Otelciliği ile ilgili her türlü bilgi ve yönlendirme için, danışmamız size yardımcı olacaktır. Görevlilere dahili 114 ve 116 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

----------------------------------------------

 

Hastanemizde hasta iletişim birimimiz sizlere hizmet vermektedir. Hasta hakları ile ilgili destek almak için, hasta iletişim birimimize başvurabilir ya da 814 88 80 numaralı telefondan 132 ‘yi tuşlayabilirsiniz. Ayrıca Şikâyet ya da önerilerinizi şikâyet ve öneri kutularına atabilirsiniz .

----------------------------------------------

 

Danışma, Karşılama ve Yönlendirme Hizmetinde çalışan personellerimiz sizlerin poliklinik, yatış ve diğer hizmetlerimize ulaşmanız noktasında gerektiğinde refakat ederek hizmet vermektedir.
 

   

  

 

LABORATUVAR İŞLEYİŞİ

 

Polikliniklerden yapılan test istemleri laboratuvar otomasyon sisteminden seçilerek kaydedilir. Poliklinik sekreteri tarafından hastalar laboratuvar kayıt birimine yönlendirilir. Hastanın dosya  numarasına göre barkodlar basılır ve kan örneği için testlere göre uygun örnek tüpü seçimi yapılır, seçilen tüplere basılan barkodlar yapıştırılır. Kan alma biriminde barkot okuyucu ile barkotlar, kan alma saatinin belirlenmesi için okutulur ve hasta kan almaya geçer. 

 

1

 

Hasta kan alma koltuğunda dinlendirilirken istenilen testler ve hastanın kimliği kontrol edilir. Uygunsuz bir durum yoksa kan alma işlemi gerçekleştirilir.

 

Bebeklerin kan alma işlemi öncesinde, bebeğin sakinleşmesi ve ortama uyum sağlaması beklenirken aileye kan alma işlemi hakkında bilgi verilir. Bu işlem 1 kez denendikten sonra, başarısız olunursa hasta çocuk servisine yönlendirilir.

 

İdrar ve gaita testleri için hastalara barkod etiketi yapıştırılmış idrar ve gaita kabı verilip tuvalete yönlendirilir, daha sonra hastalar örneklerini ilgili laboratuvar birimine getirirler. Hastanın “Kültür-Antibiyogram” testi varsa; hasta uygun örnek kabı alması için mikrobiyoloji laboratuvarına yönlendirilir. Kan alma işlemi tamamlanan hastalara sonuçların ne zaman çıkacağı ve sonuçlarını nereden alabileceği bilgileri verilir. 

 

2

 

 

MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI

 

Bebeklerden idrar ve gaita örneği için örnek kapları aileye verilip nasıl örnek toplayacakları hakkında bilgi verilir. Topladıkları örnekleri ilgili laboratuvar birimine getirmeleri söylenir.

 

Servislerde ve Acil'de hastaların örnekleri kendi birimlerinde alınır. Test istekleri HIS'e girildikten sonra testlere göre örnek kabı seçimi yapılır, örnek kaplarına barkod etiketi yapıştırılır. Damar yolu açık hastalarda kan alma için hastanın diğer kolu kullanılır. Alınan örnekler bekletilmeden personelle ilgili laboratuvar birimine gönderilir.

 

3

 

HEMATOLOJİ LABORATUVARI 

 

4

 

 

BİYOKİMYA LABORATUVARI

 

5

 

HORMON  LABORATUVARI  

 

6

 

   

Doç.Dr. Furkan Erol KARABEKMEZ

Kamu Hastaneleri Genel Müdürü

 

 

         

        Op.Dr.Hasan ÖZKAN

         Hastane Yöneticisi

 

labs-over

mhrs1-over

 

 

  

   

Çevrimiçi

50 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

120221
BugünBugün26
DünDün215
Bu HaftaBu Hafta1156
Bu AyBu Ay4058
ToplamToplam120221